Безпечний Інтернет

2022-02-08

День безпечного Інтернету -2022

У вівторок, 8 лютого 2022 року , ми святкуватимемо День безпечного Інтернету акціями, що проводяться по всій земній кулі, на тему "Разом для кращого Інтернету", день закликає всіх зацікавлених сторін об'єднатись, щоб зробити Інтернет безпечнішим та кращим місцем для всіх, особливо для дітей та молоді.

Ця міжнародна календарна подія виникла за сприянням організації Insafe починаючи з 2004 року. Вона відзначається щорічно у другий день другого тижня лютого. У всьому світі, День безпеки в Інтернеті відзначається в більш ніж ста країнах і координується об’єднаної мережею Insafe/INHOPE, за підтримки Європейської комісії, а також 31-им національним центром забезпечення безпеки в Інтернеті по всій Європі. Ця подія дозволяє зробити акцент на позитивному використанні технологій і вивчити роль, яку ми всі граємо в цілях сприяння створенню кращого і більш безпечної онлайн-спільноти. Воно служить закликом для молодих людей, батьків, вихователів, вчителів, соціальних працівників, співробітників правоохоронних органів, підприємств, політиків і широких верств суспільства, щоб об’єднатися з метою сприяння та створення найбільш позитивного і кращого інтернету.

Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні запрошує долучитися до спільного проведення цього дня у вашій родині, школі, місті, організації, країні, світі:

Проводьте зустрічі, обговорення, тренінги, форуми, конференції, родинні наради, класні години, батьківські збори, прес-конференції, квести із безпеки онлайн;

Повідомляйте про свої події у соціальних мережах, використовуючи хештег#SID2022 або #SaferInternetDay;

Дізнайтеся більше про День безпечного Інтернету на www.saferinternetday.org, включаючи інформацію про заходи в Україні: https://www.saferinternetday.org/web/ukraine/sid

День безпечного Інтернету в Україні у Фейсбуці: https://www.facebook.com/UkraineSID

День безпечного Інтернету у Твіттері: https://twitter.com/UkraineSIDПЛАН ЗАХОДІВ

1. Інтерактивна вправа "Тенета Інтернету" - для учнів 1-4 класів

2. Презентація про безпечний Інтернет "Поради від Нулика і Одинички" - для учнів 5-6 класів

3.Презентація для проведення практичного заняття з профілактики деструктивних впливів Інтернету «Інтернет-шахрайство» - для учнів 7-8 класів


4. Цікавий тест "Чи мариш ти Інтернетом"- для учнів 7-8 класів?

Комп’ютер впевнено і надовго увійшов в наше життя, проте слід пам’ятати, що він ніколи не замінить тобі живого спілкування з рідними та друзями. Звичайно, не варто стверджувати, що Інтернет – це чума 21 століття, яка може вразити нас усіх. Інтернет створює прекрасні можливості для втілення твоїх фантазій і найпотаємніших мрій у життя. Однак він не здатний вирішити всі проблеми, а нові віртуальні друзі ніколи не замінять справжніх, реальних. Для того щоб зрозуміти, чи підхопив ти «комп’ютерний вірус», пропоную пройти тест та дати правдиві відповіді на запитання:

Якщо ти нарахував 5 або більше позитивних відповідей – час бити на сполох. Нагадую, що Інтернет не здатний вирішити твої проблеми, він ніколи не замінить тобі живого спілкування з рідними та друзями! Життя треба будувати тут і зараз, а Інтернет нехай буде тобі в цьому гарним помічником.


5. Освітній серіал "Про кібербулінг для підлітків" - для старшокласників (9-11кл)


Корисні ресурси для дітей та дорослих

Проект Google "Прагнемо зробити Інтернет безпечним для вашої родини".

Для батьків "«Безпека дітей в інтернеті"

Інформаційна безпека дітей в мережі (web-супутник для батьків)


Безпечні інтернет-сайти для дітей

http://sonyashnik.com/ Розваги для дітей: книжки, аудіо, відео, ігри.

http://maluk.in.ua/ Розвиваючі ігри, творчість.

http://posnayko.com.ua/ Журнал «Пізнайко»: вірші, казки, творчість.

http://ukrainaincognita.com/ Живописні міста України: інформація, фото.

http://sport.ua/ Новини всіх видів спорту в Україні. Поради для маленьких підприємців.

http://maps.google.com/ Он-лайн карти світу.

http://www.poissonrouge.com/ Ресурс англо- франкомовний. Надзвичайно простий інтерфейс і усі дії здійснюються мишкою.

http://www.shaunthesheep.com/ Сайт присвячений знаменитому мультику «Овечка Шон».

http://www.kazka.in.ua/ Народні українські казки

Кiлькiсть переглядiв: 105

Коментарi